Виховання доброти дітей дошкільного віку. Діти дошкільного віку MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Для дошкільнят
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Виховання доброти дітей дошкільного віку. Діти дошкільного віку

«Виховання доброти». Консультація для батьків

Ольга Торопова
«Виховання доброти». Консультація для батьків

Хочеться поговорити про саму, на мій погляд, головною душевної цінності людини - про доброту. Є дуже багато визначень і трактувань цього слова, але мені більше по суті доброта - це душевне багатство. Є дуже багато моральних якостей, близьких за значенням доброті; а саме: чуйність, чуйність, співпереживання, доброзичливість, милосердя. Так важливо в наш неспокійний час якомога частіше звертатися до доброти, закликаючи її в скрутну хвилину, виховуючи в дітях саму сутність добра, формуючи в них моральні аспекти характеру. Саме доброту треба виховувати в дитині з ранніх років, з перших кроків і перших слів.

Існує серед людей оманлива приказка: «доброта гірша за крадіжку». Може бути в «суспільстві споживачів» вона і правильна, але в цивілізованому і культурному суспільстві вона не знаходить підтвердження і розголосу. Відразу ж в уяві постають великими літерами слова: «Доброта врятує світ! ». Так це так. Я вважаю, саме доброта допоможе маленькій людині зорієнтуватися в складних ситуаціях, привернути до себе увагу оточуючих, розкритися всім потенційним можливостям і цінностям душі. Ось чому так важливо виховання доброти у дітей, причому з молодшого віку. Значення доброти в формуванні особистості дитини зрозумілі кожному. А я думаю, доброта - це душевна краса, багатство людської душі.

Найголовніше - це як же виховати доброту в малюка? Дуже важко приводити йому будь - які аргументи і докази, не спираючись на його особистий досвід, не впізнавши його думки на цей рахунок.

З молодшого дошкільного віку дітей, перш за все, треба привчати ділитися іграшками з друзями. Перебуваючи в дитячому соціумі, малюк не може бути замкнутим в своєму «маленькому світі», він спілкується з однолітками і поділиться своєю улюбленою іграшкою - ця перша щабель до доброти: поділишся ти, поділяться і з тобою. Дуже багато чому в цьому плані можуть навчити персонажі дитячої художньої літератури, творів фольклору - малюки із задоволенням вживаються в їх сюжети.

У старшому ж дошкільному віці у дітей вже є певна думка про те, що таке доброта. Ставлячи вихованцям це питання, я почула дуже багато відповідей, але багато і важко, хоча і підбирали синоніми до цього слова: «добре», «краса», «увага» і т. Д. А на запитання: «Хто така добра людина? »Було названо величезна кількість визначень цього словосполучення, в результаті ж всі діти прийшли до висновку, що з такою людиною все хотіли б спілкуватися і дружити. І лише одна дівчинка сказала: «А мені все одно». Це вже дзвіночок про те, що тут необхідно задуматися, з'ясувати причини, усунути комплекси, попрацювати у співпраці з психологом.

Найважливішим моментом у вихованні доброти у дитини, на мій погляд, є особистий приклад самих батьків. Авторитет батьків у дитини завжди стоїть на першому місці. Саме на Ваших прикладах виховуються наші діти, вони як губка вбирають і ваша думка, і ваша поведінка і ваше ставлення до доброти. Звідси випливає, що дуже багато залежить від Вас, наші шановні помічники і партнери в нелегкій, але благородній справі виховання дитячих душ.

І, на закінчення, хочеться привести слова:

«Добро, відчуте з молоком матері, продовжує жити до старості». Так давайте приймемо всі зусилля до того, щоб наші діти в усіх життєвих ситуаціях були добрими, чуйними, чуйними, доброзичливими людьми. Адже саме в них ми бачимо своє майбутнє, яке буде зігрівати наші серця, викликати у нас почуття гордості і поваги, незибленнимі душевними цінностями особистості Людини з великої літери!

Виховання доброти.

Доброта - це сонце, яке зігріває душу людини.

Все хороше в природі - від сонця,

А все краще в житті - від людини.

З чого починається виховання доброти у дитини? У чому виражається доброта? Дуже часто батьки задаються такими питаннями.

Найголовніше - це як же виховати доброту в малюка? Дуже важко приводити йому будь - які аргументи і докази, не спираючись на його особистий досвід, не впізнавши його думки на цей рахунок.

Вперше дитина дізнається про те, що є добро і є зло на сторінках казок, в досить ранньому віці. Він уже починає розуміти, що добрі вчинки завжди винагороджуються, а зло обов'язково буде покарано. Саме так діти вчаться бути один до одного добрішими, поблажливіше, допомагати тим, хто опинився в біді і потребує допомоги. Казки здатні прищепити чуйність, любов до прекрасного. Важко переоцінити значення казок для виховання дитини. За допомогою казки, яскравих сюжетів, дитині набагато простіше засвоїти життєві цінності.

З молодшого дошкільного віку дітей, перш за все, треба привчати ділитися іграшками з друзями. Перебуваючи в дитячому соціумі, малюк не може бути замкнутим в своєму маленькому світі, він спілкується з однолітками і Поділиться своєю улюбленою іграшкою - ця перша щабель до доброти: поділишся ти, поділяться і з тобою. Дуже багато чому в цьому плані можуть навчити персонажі дитячої художньої літератури, творів фольклору - малюки із задоволенням вживаються в їх сюжети.

Виховання у дітей доброти починається в родині. В даному питанні дуже важлива сама Атмосфера в будинку . Прагнення до доброти народжується з взаємоповаги, турботи, усвідомлення цінності добра. Найважливішим моментом у вихованні доброти у дитини є Особистий приклад самих батьків . Авторитет батьків у дитини завжди стоїть на першому місці. Саме на Ваших прикладах виховуються наші діти, вони як губка вбирають і ваша думка, і ваша поведінка і ваше ставлення до доброти. Взаємини дитини та батька будуються в емоційно-моральному плані, дитина живе в очікуванні доброго слова і з задоволенням творить добро у відповідь. Коли дитина проявляє свої кращі душевні якості дорослі повинні поставитися до нього з пильною увагою, уникаючи байдужості і різких слів. Однак переборщувати з ласкою теж не варто, постійне сюсюкання і вседозволеність робить дитину примхливим, а найголовніше, він перестає розуміти цінність доброти. Доброта в поєднанні з розсудливою вимогливістю сприяє усвідомленню дитиною важливості доброго ставлення. Бажання нести людям добро треба всіляко культивувати в дитині, тому що це робить з нього гуманну особистість. Заохочувати прагнення дитини до доброти - завдання батьків. Любов до природи і живих істот так само розвиває в дитині найкращі якості: доброту, чуйність, щедрість. З цієї точки зору важливо залучати дитину до вирощування рослин (вдома і за містом), прогулянкам на природі, догляду за братами нашими меншими. Знайомство дитини зі світом мистецтва сприяє розвитку особистості, формує поняття добра і зла, гуманізму.

Звідси випливає, що дуже багато залежить від Вас, шановні батьки в нелегкій, але благородній справі - вихованні дітей.

І, на закінчення, хочеться привести слова:

ДОБРО, увібрала з МОЛОКОМ МАТЕРІ, ПРОДОВЖУЄ ЖИТИ ДО старості.

Так давайте приймемо всі зусилля до того, щоб наші діти в усіх життєвих ситуаціях були добрими, чуйними, чуйними, доброзичливими людьми. Адже саме в них ми бачимо своє майбутнє, яке буде зігрівати наші серця, викликати у нас почуття гордості і поваги, незибленнимі душевними цінностями особистості Людини з великої літери!

Гра-заняття з дітьми старшого дошкільного віку по темі Доброта - що сонце
Стаття з Фестивалю педагогічних ідей Відкритий урок

Цілі:
  • Духовно - моральний розвиток дитини з урахуванням індивідуальних і вікових особливостей;
  • Засвоєння моральних понять через ігрову діяльність.
Завдання:
  • Визначення поняття добра в процесі спілкування.
  • Вчити дітей бачити в людях хороше, добре на основі казкових сюжетів.
  • Викликати емоційну реакцію дітей. пробудити світ почуттів кожної дитини, включаючи їх в розумовий процес думання.

Матеріал: картина із зображенням «чарівної» галявинки; хмаринка, вирізана з паперу; «Промінчики сонця», вирізані з паперу; клубок жовтих ниток; диск із записом класичної музики; музичний центр.

1. Вихователь: Хлопці, подивіться один одному в очі, подаруйте один одному свої посмішки! А тепер подивіться на мене, я вам теж дарую свою посмішку!

2. Вихователь: Хлопці, ви любите казки? Відповіді дітей.
Вихователь: Які казки ви знаєте? Відповіді дітей.
Вихователь: Чому вам подобаються казки? Відповіді дітей.
Підсумок вихователя: Значить, добрі чарівники творять добро! (Якщо, деякі діти віддадуть перевагу злого чарівника, то треба зазначити, що і про ці чарівників ми обов'язково поговори. На занятті не розвивати цю тему).
Вихователь: А в народі кажуть: «Доброта що сонце». Як ви думаєте, чому? (Діти, включаються в процес думання, не відповідають).

3. Вихователь: Уявіть красиву чарівну галявину, освітлену сонцем. (Така картина зображена на картині на дошці, яку вихователь відкриває в цей момент).
Вихователь: Подивіться, яка гарна галявина. Уявімо себе на ній. (Діти прикривають очі і уявляють себе на ній під музику, 1 хвилина). Відкрийте очі, вам подобається?
Діти: Так.
Вихователь: А тепер уявіть, що сонечко закрила хмара. (Вихователь закриває вирізаної з паперу хмаринкою сонечко і вже поступово відкривати його, коментуючи, все, що робить, з відповідною інтонацією.) Стало темно, похмуро, незатишно і холодно. І ось хмаринка почала потроху йти, з'явився перший промінчик сонечка. Що ми відчули, гріючись в його променях?
Діти: Тепло.
Вихователь: Звичайно, тепло. А якщо доброта що сонце, то доброта - це...?
Діти: Тепло.
Вихователь: Правильно, тепло. А промінчик сонечка, зігрівшись нас на галявинці, проявив до нас... що?
Діти: Увага.
Вихователь: Увага, тому що він про нас... що?
Діти: Подбав.
Вихователь: Отже, доброта - це ще й... що?
Діти: Увага.
Підсумок вихователя: Звичайно увага і турбота. Бачите, як нам промінчик допоміг зрозуміти, що таке доброта. Доброта - це тепло, увага і турбота, проявлені нами, до кого-то.
Діти: Доброта - це тепло, увага і турбота, проявлені нами до когось.

4. Вихователь: Подивіться, хлопці, на сонечко на нашій красивій галявині. Кожен його промінчик несе в собі тепло, турботу і увагу. Хочете в цьому переконатися?
Вихователь вручає заздалегідь заготовлений промінчик дитині, запитуючи, кому б він подарував цей символ своєї уваги, тепла і турботи. Далі промінчики «вручає» всім дітям.
Вихователь: Скажіть, хлопці, приємно було отримати і подарувати сонячний промінчик, що випромінює тепло, турботу і увагу? Відповіді дітей.
Вихователь: Але ж не кожен зміг відчути це приємне відчуття. Подумаємо разом, як зробити так, щоб його випробував кожен? (Думання).

5. Вихователь: Подивіться на нашу поляну. Адже вона чарівна, вірно? А який чарівну квітку росте на такий галявині?
Діти: Цветик-семицветик.
Вихователь: Звичайно, Цветик-семицветик. Хто хоче його оживити?
Діти (сім осіб) стають в коло, з'єднавши руки у формі пелюстки. Під хорове повторення «заклинання»: «лети, лети пелюстка» ... вони кружляють. А при словах «бути по-моєму вели» вихователь «відриває» пелюстка (дитини) і пускає його в «вільний політ». В результаті дитина підходить до кого-то за своїм вибором і вимовляє добре побажання, що радує іншого.
Підсумок вихователя: Дійсно, «Цветик-семицветик» чарівний. Подивіться, яка добра атмосфера стала в нашій «сім'ї». Скільки приємного, почули ми? Але ж знову не все відчули це, вірно?
Діти: Вірно.

6. Вихователь: Подивимося, чи немає на нашій галявині ще чогось чарівного...
Виявляється, є... - клубочок. Треба перевірити, в чому ж його чари.
З цими словами вихователь пропонує дитині (тут зручніше організувати коло) потягнути клубочок за ниточку. Як тільки він взявся за ниточку і почав тягнути, вихователь вимовляє:
- Ой, дійсно, клубочок чарівний. Як тільки ти взявся за ниточку, я побачила всі твої найкращі якості. Хочеш, я тобі їх назву? (Вихователь називає).
Далі кожна дитина, розмотує «чарівну» ниточку, подальшого називаючи його кращі якості, незалежно від того як будувалися їхні стосунки до цього.

7. Вихователь: Зверніть увагу, хлопці, як багато в вас хорошого, яка добра, тепла і світла атмосфера панує у нас. Постараємося її зберегти?

Речівки: «Ми веселі хлопці».

... .Ми Веселі хлопці,
Ми хлопці-дошкільнята.
Нікого не ображаємо,
Як піклуватися, ми знаємо.
Нікого в біді не кинемо,
Чи не віднімемо, а будемо просити Тебе.
Всім хай буде гаразд,
Буде радісно, світло.

Конспекти занять в дитячому садку:
Конспект заняття в молодшій групі Зима-зима. Дитячий садок 82
Підсумкове заняття по екології в середній групі по темі Прогулянка в весняний ліс. Дитячий садок 82
Конспект заняття з розвитку мовлення та конструювання для дітей 1-ї молодшої групи Будиночок з піску і каменів для черепашки. Дитячий садок 82
Відкрите комплексне заняття в підготовчій групі Книга - найкращий друг. Дитячий садок 82
Пушкінське свято У Лукомор'я (для дітей старшого дошкільного віку). Дитячий садок 82
Розвиток емоційної сфери дитини. Дитячий садок 82

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...