Гімнастика після сну для дітей 3 років. Гімнастика для дітей MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Фізична культура
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Гімнастика після сну для дітей 3 років. Гімнастика для дітей

Картотека (молодша група) на тему:
Комплекс гімнастики після сну для дітей 3-4 років.

Гімнастика після денного сну для дітей 3-4 років

Комплекси вправ після денного сну для дітей другої молодшої групи.

Комплекси гімнастики після сну для дітей старшого віку.

Посібник з фізичного розвитку дітей: Комплекси бадьорить гімнастики після сну для дітей 3-5 років з використанням малих фольклорних форм

У посібник включені 18 комплексів бадьорить гімнастики поле сну. Описано місце, умови, тривалість проведення. Комплекси побудовані у віршованій формі на основі малих фольклорних форм. Комплекси напр.

Комплекси гімнастики після сну для дітей 1,5-2 років

Комплекси гімнастики після сну для дітей 1,5-2 років.

Комплекси гімнастики після сну для дітей старшої групи у віршах.

Гімнастика після сну в старшій групі обов'язкове. Адже відразу після пробудження дитячому організму потрібно дати заряд енергії для подальших ігор та занять. І впоратися з цим завданням допоможе нескладний.

Методична розробка з фізкультури (старша група) на тему: Комплекси гімнастики після сну (для дітей старшого віку)

Комплекс гімнастики після денного сну.

Бадьорить гімнастика після сну для дітей 4-5 років

Гімнастика після сну.

Гімнастика пробудження після сну

У дошкільних закладах останнім часом дуже частим явищем стало проведення гімнастики пробудження для дітей. За допомогою її діти швидше відходять від фази сну і з новими силами готові підкорювати нові вершини.

Гімнастика пробудження після сну. Як правильно проводити гімнастику пробудження дітям

Комплекс гімнастики пробудження в дошкільному закладі виконується вихователем, який в той час поки діти сплять, готує приміщення, в якому буде проводитися гімнастика, за допомогою зниження температури. Добре підходить провітрювання кімнати, так само можна підібрати музику, яка буде супроводжувати виконання гімнастика пробудження для дітей. Музику необхідно вибирати спокійну і включати на невелику гучність.

Проводити гімнастику пробудження для дітей вихователь може з тими хто вже не спить, таким чином поступово прокинулися діти зможуть приєднуватися до вправ. Комплекс гімнастики пробудження можна виконувати з дітьми, які ще знаходяться в ліжку, використовуючи різного роду потягування, підйоми рук і ніг, застосовуючи методики самомасажу та масажу спрямованого на очі.

Головне що повинні пам'ятати ті, хто проводить комплекс гімнастики пробудження це те, що Краще не використовувати різких і раптових рухів . які можуть надати перезбудження і запаморочення, а в непідготовленому тілі дитини викликати різного роду розтягування. Оптимальний час, яке необхідно відвести гімнастики в ліжку становить від двох до трьох хвилин. Після виконання гімнастики в ліжку бажано перемістити дітей в іншу кімнату, де під час їх сну проводилося провітрювання. Головною умовою є знаходження їх там, в шкарпетках і трусиках. Далі діти повинні займатися ходьбою. Ходьба може бути різна, з використанням шкарпеток і п'ят, високі підйоми колін, присідання, напівприсідання. Так само діти можуть виконувати групу вправ, які спрямовані на боротьбу з можливим плоскостопістю. Увага потрібно звертати не тільки на те, на скільки, правильно діти виконують різні вправи, а й стежити за їх поставою під час занять, щоб уникнути викривлення хребта.

Гімнастика оздоровлення для дошкільнят

З упевненістю можна сказати, що комплекс гімнастики пробудження спрямований як на пробудження дітей, так і на зміцнення загального стану організму і конкретних органів. Так гімнастика пробудження для дітей сприяє профілактиці і поліпшенню постави у дитини, дозволяє правильно поставити дихання і освоїти основні правила. Регулярно застосовуючи гімнастику можна побачити, що діти стали менше піддаватися застуді і захворювань.

Комплекс гімнастичних вправ, який проводиться для дітей, сприяє ряду позитивних і необхідних навантажень на організм. Які допомагають в значній мірі поліпшити роботу шиї, рук, спини, добре розвивати м'язи знаходяться на руках і ногах. За допомогою гімнастики так само є можливість поліпшити кровообіг по всіх органах і організму в цілому і поправити загальний стан організму.

Напрошується висновок про те, що використовуючи гімнастику пробудження для дітей, тривалістю трохи біліше п'ятнадцяти хвилин щодня можна значною мірою поліпшити здоров'я і фізичний стан дитини. Дитина буде у відмінній формі зі здоровим, нормально функціонуючим організмом, який гартується під час проведення гімнастики. І найголовніше, що після гімнастики дитина знаходитися в відмінному стані, веселому настрій, готовий вершити великі справи. Адже в здоровому тілі - здоровий дух.

Гімнастика пробудження в дитячому саду. Відео

Денний сон дитини

Для того, щоб маленька дитина нормально ріс і розвивався, він повинен в денний час обов'язково спати. У цей час нервова система повністю розслабляється, відбувається відновлення сил, організм заряджається енергією.

Таким чином, денний сон дитини захищає організм від хронічних перевтоми і можливих захворювань, викликаних втомою. Крім того, заповнює недолік нічного сну, якого недостатньо для відновлення розвивається дитячого організму.

Користь денного сну

Щоб забезпечити гармонійний розвиток маленької дитини, необхідно створити всі умови для періодичного відпочинку. Під час сну організм розслаблюється фізично, а нервова система ефективно розвантажується. В результаті, у дітей зміцнюється психіка, вони стають уважними і врівноваженими, перестають вередувати.

Приблизно до двох років діти сплять без будь-яких обмежень, відповідно до потреб організму. Надалі, коли дитина дорослішає, а його психіка стає більш складною, можуть початися невмотивовані відмови від денного сну. У таких ситуаціях батькам, виявляється, зовсім непросто організувати для малюка найбільш оптимальний режим. Існують певні рекомендації, що стосуються всіх дітей. Їх потрібно виконувати відповідно до індивідуальних особливостей дитячого організму.

  • Для денного сну не потрібно абсолютної темряви. Денний і нічний відпочинок повинен чітко відрізнятися.
  • Тривалість сну повинна бути не менше однієї години. Якщо дитина спала менше, то ввечері його потрібно укладати трохи раніше.
  • Під час сну дотримується тиша. Не повинно бути включеного телевізора, гучних розмов, і інших дратівливих факторів, здатних перервати сон.
  • Щоб дитина звикла спати один раз вдень, необхідно поступово зрушувати час і остаточно зупинитися приблизно на 13-14 годинах дня. Це буде нормальний післяобідній сон.

Гімнастика після денного сну

Момент пробудження дуже важливий для кожної людини і, особливо для дитячого організму. Пробудження дитини має прямий вплив на його подальше самопочуття і настрій. Тому дуже важливо зробити цей процес безболісним і приємним. Домогтися цього можна за допомогою спеціальних гімнастичних вправ.

Читайте також: Розвиток пам'яті у дітей

Денний сон дитини повинен перериватися якомога м'якше. Це дозволить в подальшому плавно перейти до занять або ігор, збереже фізичне і психічне здоров'я дітей.

Як правило, гімнастика починається ще в ліжку. Підготовчі вправи призначені для остаточного пробудження малюка. Максимальний позитивний ефект дають вправи, що проводяться під музику зі змінною гучністю мелодій. Починати потрібно з тихої музики, а потім у міру пробудження гучність звуку поступово додається.


Для вправ необхідно підбирати найбільш прості рухи, які не потребують значних зусиль. Вони повинні бути плавними, щоб м'язи могли нормально розтягуватися. Одночасно потрібно загострювати увагу на правильне дихання. Слід уникати різких рухів, оскільки вони можуть призвести до травм і розтягувань.

Найбільш відчутну користь приносить гімнастика, що проводиться на протязі від 12 до 15 хвилин. Менший час не дасть позитивного результату, а тривалі вправи просто втомлюють дитини. У будь-якому випадку неправильні заняття після сну можуть негативно вплинути на незміцнілу дитячу психіку.

Існують різні варіанти проведення такої гімнастики. Комплекси вправ зовсім прості і складаються самостійно, в залежності від віку і фізичних можливостей дітей. Вони виконуються по кілька разів, роблячи процес пробудження не тільки приємним, але і корисним.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...