Циліндри в сечі у дитини причини. Сеча у дитини MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Інше
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Циліндри в сечі у дитини причини. Сеча у дитини

Циліндри - елементи осаду циліндричної форми (своєрідні зліпки ниркових канальців), що складаються з білка або клітин, можуть також містити різні включення (гемоглобін, білірубін, пігменти, сульфаніламіди). За складом та зовнішнім виглядом розрізняють кілька видів циліндрів (гіалінові, зернисті, еритроцитарні, воскоподібні та ін.).

У нормі клітини ниркового епітелію секретують так званий білок Тамм-Хорсфалла (в плазмі крові відсутній), який і є основою гіалінових циліндрів. Гіалінові циліндри можуть зустрічатися в сечі при всіх захворюваннях нирок. Іноді гіалінові циліндри можуть виявлятися у здорових людей. Як патологічний симптом, вони набувають значення при постійному виявленні і в значній кількості, особливо при накладенні на них еритроцитів і ниркового епітелію.

Зернисті циліндри утворюються в результаті руйнування клітин канальцевого епітелію. Їх виявлення у пацієнта в стані спокою і без лихоманки свідчить про ниркову патологію.

Воскоподібні циліндри утворюються з ущільнених гіалінових і зернистих циліндрів в канальцях з широким просвітом. Зустрічаються вони при важких захворюваннях нирок з переважним ураженням і переродженням епітелію канальців, частіше при хронічних, ніж при гострих процесах.

Еритроцитарні циліндри утворюються при нашаруванні на гіалінові циліндри еритроцитів, лейкоцитарні - лейкоцитів. Наявність еритроцитарних циліндрів підтверджує ниркове походження гематурії.

Епітеліальні циліндри (рідко) утворюються при відшаруванні канальцевого епітелію. Зустрічаються при важких дегенеративних змінах канальців на початку гострого дифузного гломерулонефриту, хронічному гломерулонефриті. Їх наявність в аналізі сечі через кілька днів після операції - ознака відторгнення пересадженої нирки.

Пігментні (гемоглобіновие) циліндри утворюються при включенні до складу циліндра пігментів і спостерігається при миоглобинурии і гемоглобінурії.

Циліндроїда - довгі освіти, що складаються з слизу. Поодинокі циліндроїда зустрічаються в сечі при нормі. Значна їх кількість буває при запальних процесах слизової оболонки сечових шляхів. Часто вони спостерігаються при стиханні нефритичного процесу.

Референсні значення: гіалінові циліндри - поодинокі, інші - відсутні

Гіалінові циліндри в сечі:

 • Ниркова патологія (гострий і хронічний гломерулонефрит, пієлонефрит, нирковокам'яна хвороба, туберкульоз нирок, пухлини);
 • Застійна серцева недостатність;
 • Гіпертермічні стану;
 • Важка фізична навантаження,
 • Підвищений артеріальний тиск;
 • Прийом діуретиків.

Зернисті циліндри (неспецифічний патологічний симптом):

 • Гломерулонефоріт, пієлонефрит;
 • Діабетична нефропатія;
 • Вірусні інфекції;
 • Отруєння свинцем;
 • Лихоманка.
 • Хронічна ниркова недостатність;
 • Амілоїдоз нирок;
 • Нефротичний синдром.

Еритроцитарні циліндри (гематурія ниркового походження):

 • Гострий гломерулонефрит;
 • Інфаркт нирки;
 • Тромбоз ниркових вен;
 • Злоякісна гіпертензія.

Лейкоцитарні циліндри (лейкоцитурія ниркового походження):

 • Пієлонефрит;
 • Люпус-нефрит при системний червоний вовчак.

Епітеліальні циліндри (найбільш рідко зустрічаються):

 • Гострий канальцевий некроз;
 • Вірусна інфекція (наприклад, цитомегаловірусна);
 • Отруєння солями важких металів, етиленгліколь;
 • Передозування саліцилатів;
 • Амілоїдоз;
 • Реакція відторгнення ниркового трансплантата.

М. В. Маркіна Загальноклінічні аналізи крові, сечі, їх показники, референсні значення, зміна параметрів при патології, Г. Новосибірськ, 2006 год

Циліндри в сечі види

Циліндри в сечі - це білковий зліпок з включегіем клітинних елементів, який утворюється в просвіті ниркових канальців. Наявність циліндрів у сечі (за рідкісним ісключенікм) однозначно вказує на органічне ураження нирок (нефрит).

Циліндри завжди ниркового походження: первинно вони утворюються в дистальному відділі нефрона. Поява циліндрів в осаді сечі (цилиндрурия) пов'язане з осадженням білка в просвіті канальців. Білкову основу циліндрів складають уропротеін Тамма-Хорсфалла, що продукується епітелієм звивистих ниркових канальців, а також агреговані сироваткові білки. Циліндри можуть бути чисто білковими (гіалінові і воскоподібні), а також клітинними. Білкова основа клітинних циліндрів покрита налиплими еритроцитами, лейкоцитами, епітеліальними клітинами (еритроцитарні, лейкоцитарні і епітеліальні циліндри). У зернистих - білкова основа покрита уламками зруйнованих клітин. Слід враховувати, що в лужній сечі вони легко руйнуються. Розмір і форма їх відповідають формі і внутрішньому діаметру ниркових канальців з колективними трубочками. Дуже важливо ретельно досліджувати їх, так як всі їх компоненти походять із самої ниркової тканини (дуже рідко з нижніх сечових шляхів). Найбільш часто в сечі виявляють гіалінові циліндри, що складаються з прозорого гомогенного матеріалу без клітинних компонентів. Гіалінові циліндри зустрічаються також у здорових людей після фізичного навантаження, великого діагностичного значення вони не мають. Поява зернистих і воскоподібним циліндрів свідчить про серйозне нирковому ураженні.

Гіалінові циліндри виявляють і в сечі здорових осіб, але тут їх кількість не перевищує 1-2 в препараті осаду, а при дослідженні Каковского - Аддіс - не більше за добу. Збільшення кількості гіалінових, поява епітеліальних, зернистих, воскоподібних, еритроцитарних, лейкоцитарних циліндрів в сечі спостерігають тільки при хворобах нирок. Наявність еритроцитарних і лейкоцитарних циліндрів - маркер відповідності ерітроцітуріі і лейкоцитурии ниркового походження. У хворих з нефротичним синдромом виявляють жирові циліндри, складені з жирових глобул, що покривають матрикс з білка Тамма - Хорсфолла.

Іноді в опадах сечі спостерігають гемоглобіновие, міоглобіновие і циліндри з солей. Гемоглобіновие циліндри зустрічаються у хворих з гематурією ниркового походження (гострий гломерулонефрит, хронічний гломерулонефрит з гематурической компонентом) або при гострому гемолізі. У хворих з хронічним гемолізом в осаді сечі бувають гемосідеріновие циліндри. Циліндри з міоглобіну спостерігається при важкому ураженні м'язів (наприклад, при синдромі тривалого роздавлювання). Сольові циліндри - це накопичення кристалів або гіалінові циліндри з нашаруванням кристалів. У хворих з подагричною нефропатією спостерігають циліндри з кристалів сечової кислоти, у хворих гіперпаратиреоїдизмом - з кристалів солей кальцію.

Ще в цьому розділі:

Циліндри в сечі, їх нома, види циліндрів

Циліндри - це особливі утворення сечі, які утворюються в ниркових канальцях з різних речовин і структур. По суті, вони є своєрідними зліпками ниркових канальців. Залежно від їх складу розрізняють кілька типів циліндрів, наявність яких може свідчити про різних патологічних процесах в нирках.

Чому з'являються циліндри в сечі?

У нормі в загальному аналізі сечі можуть визначатися тільки поодинокі гіалінові циліндри. Підвищення їх кількості, а також поява інших типів подібних утворень однозначно говорить про патологію. Класифікація циліндрів побудована на основі речовин, що входять до їх складу:

 • Гіалінові циліндри - можуть виділятися на тлі повного здоров'я людини, при мікроскопії сечового осаду в нормі повинно бути не більше 1-2 циліндрів на поле зору. Вони складаються з білка, і при багатьох станах, що супроводжуються протеїнурією, зростає і кількість цих утворень в сечі. Головними причинами великої кількості даних формених елементів є пієлонефрит, гломерулонефрит.
 • Зернисті циліндри - представляють собою білковий зліпок канальців з домішкою клітин ниркового епітелію. Виникають в сечі при ряді гострих і хронічних станів - гострому гломерулонефриті, амілоїдозі нирок, при важкому перебігу пієлонефриту, при ураженні нирок на тлі цукрового діабету.
 • Воскоподібні циліндри - являють собою освіти з однорідної напівпрозорої маси. Вони утворюються з гіалінових і зернистих циліндрів на тлі застою сечі. При цьому формені елементи залишаються в канальцях надовго і встигають змінитися. Поява воскоподібним циліндрів супроводжує наростаючу ниркову недостатність і інші важкі ураження нирок.
 • Еритроцитарні циліндри - як видно з назви, складаються з ущільнених і спресованих еритроцитів. Їх поява в загальному аналізі сечі супроводжується гематурією, а саме наявність таких циліндрів свідчить про те, що джерелом кровотечі є паренхіма нирок. Поява таких утворень є наслідком гломерулонефриту.
 • Епітеліальні циліндри - складаються з склеєних між собою клітин ниркового епітелію - їх поява - вкрай несприятлива ознака, що свідчить про важке ураження нирок аж до їх повної відмови.

Поява циліндрів будь-яких типів в сечі - це дуже тривожний сигнал, який свідчить про те, що функціональні одиниці нирок - нефрони - знаходяться під ударом.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...