Як має розвиватися дитина в 4 місяці. Дитині 4 місяці MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Правильне харчування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Як має розвиватися дитина в 4 місяці. Дитині 4 місяці

Розвиток дитини в 4 місяці: навички і вміння

Четвертий місяць життя новонародженого характеризується придбанням нових навичок і умінь. У цей період дитина помітно змінюється зовні, але ще більш виражені зміни в його психологічному та емоційному розвитку.

Фізіологічні особливості 4-місячну дитину

У діток до 4 місяців все так же зазначається стрімка прибавка в вазі, що обумовлено низькою руховою активністю крихти. Ближче до кінця четвертого місяця маса тіла немовляти може збільшитися аж на 750-800 грам. В середньому вага в цьому віці становить 6-6, 5 кг, зріст - 60-63 см.

Зазвичай малюки ще не вміють повзати, але деякі активні дітки перевертаються зі спинки на животик і переміщаються по дивану, допомагаючи собі ручками. У чотиримісячних діток помітно починають рости волосся і нігті. З огляду на те, що дитина все досліджує за допомогою ручок, в тому числі і своє тіло, важливо вчасно стригти нігті.

Перші три місяці після народження практично всі малюки страждають від підвищеного газоутворення і кишкових кольок. Немовля, якому виповнилося 4 місяці, при правильному харчуванні його матері або виборі якісної суміші, вже, як правило, не відчуває болю в животі.

Ще один крок у розвитку чотиримісячних дітей - поява тактильних відчуттів. Тепер малюк будь-який предмет тягне в рот, саме так він пізнає навколишній світ. У цей період важливо стежити, щоб всі іграшки, який знаходяться в радіусі досяжності, були чистими і без дрібних деталей.

Малюк тепер розпізнає всі основні звуки, які вимовляють дорослі, іноді намагається їх повторити. Найбільше карапузу подобатися відтворювати кашель, бурмотіння і пронизливий крик, які він повторює по кілька разів, то знижуючи, то підвищуючи голос.

Фізичний розвиток дитини в 4 місяці

Всі мами цікавляться у педіатрів, що повинен вміти дитина в 4 місяці, адже так вони зможуть самостійно оцінити їх фізичний розвиток. Фахівці називають, що повинен робити дитина в 4 місяці:

 • Легко перевертатися з животика на бочок і спинку;
 • У положенні лежачи на животі може трохи піднятися на долоньках і утримувати головку;
 • Якщо підтримувати дитину під пахвами, він впирається пальчиками ніг в поверхню і відштовхується від неї;
 • Гіпертонус ручок зникає, але він може ще зберігатися в ніжках;
 • Долоньки майже завжди розкриті, він їх може складати разом або активно плескати по різних поверхнях;
 • Може утримувати предмет в долоньці майже півхвилини;
 • Знає, що робити з брязкальцем, щоб вона загриміла;
 • При годуванні малюк самостійно ручкою підтримує мамині груди.

В кінці чотирьох місяців у немовлят вже починають згасати рефлекси новонародженого. До них належать:

 • Рефлекс повзання по Бауеру. Якщо створити опору для ніжок лежачого на животі дитини, він починає повзти. При правильному фізіологічному розвитку немовляти, до кінця 4 місяці цей рефлекс помітно згасає. Однак якщо його розвивати і підтримувати, то в 5 місяців дитина зможе вже самостійно повзати.
 • Рефлекс Моро. Якщо сильно грюкнути по поверхні, де лежить дитина, він розкидає ручки в сторони з розкритими долонями, а потім знову збирає їх на грудях. Зазвичай цей рефлекс згасає на 4-5 місяці, тому в одних малюків його може вже не бути, а у інших ще зберігатися.
 • Рефлекс Таланту. До кінця четвертого місяця цей рефлекс взагалі не повинен спостерігатися у здорової дитини. Як проявляється цей рефлекс? Якщо уздовж хребта по 2 см з двох сторін від середини провести вказівними пальцями знизу вгору, малюк згинає спинку.
 • Рефлекс Переза. Якщо провести пальцем по остистих відростках хребта, дитина згинає спинку і кричить.
 • Якщо хоч один з чотирьох рефлексів спостерігається в кінці четвертого місяця, це вказує на розвиток неврологічних порушень. Такий стан дитини вимагає обстеження і подальшого лікування.

  Якщо немовля перебуває на грудному вигодовуванні, годувати його бажано на вимогу. Мамі не варто строго підраховувати час, коли малюкові пора їсти, він сам сповістить її про те, що голодний. Деякі педіатри рекомендують в цьому віці давати дитині соки, однак не варто так рано вводити прикорм, все необхідні речовини дитина отримує разом з молоком або сумішшю.

  Емоційне і психічне розвиток

  Груднічок в 4 місяці посміхається і плаче вже осмислено. Будь-яка дія дитини тепер має емоційний підтекст. Своїми емоціями немовлята проявляють свої почуття і ставлення до оточуючих. Через швидкий розвиток мозку, у малюка з'являється великий інтерес до навколишнього світу і життя дорослих.

  Емоційний розвиток дитини в 4 місяці характеризується тим, що дитині знайомі вже такі почуття, як:

  Стабільна емоційний зв'язок з близькими людьми важлива для розвитку дитини. Саме цей фактор забезпечує повноцінний розумовий і психологічний розвиток дитини.

  Кроха вже навчився асоціювати образ мами з приємними відчуттями, ласкою і турботою. Саме тому, побачивши маму, на обличчі дитини з'являється радісна усмішка. Про тісний емоційний зв'язок матері і дитини свідчать наступні ознаки:

  • Малюк посміхається у відповідь на вашу посмішку;
  • Радісно лепече, коли ви до нього звертаєтеся;
  • Тягне ручки.

  Інтенсивність психологічного розвитку чотиримісячних малюків викликана прогресом зорового і слухового сприйняття. Тепер малюк непросто бачить і розглядає предмети, а й стежить за їх рухом. Як тільки він зникає з поля зору, немовля відразу забуває про нього. Однак якщо цей предмет показати дитині, він знову дізнається його.

  Для повноцінного всебічного розвитку дитини в 4 місяці - психічного, фізичного та емоційного, важливо займатися малюком. Батьки повинні розмовляти, грати і гуляти з малюком, за призначенням фахівця не варто відмовлятися і від масажу.

  Цікаве по темі:

  Розвиток дитини в 4 місяці

  Що вміє або яке має малюк 4 місяці розвиток? По-перше, він дізнається маму або людини, постійно доглядає за ним, вважаючи за краще його іншим. Він дізнається рідні голоси і відрізняє їх від чужих. Ще він починає вимовляти перші склади. Також він вловлює своє ім'я, реагує на нього. Сам дитина може піднімати плечики і головку, коли лежить на спині, вистачає іграшки руками, виділяє з них улюблені. Ще він починає грати з пляшкою або грудьми під час годування. Все це розглянемо детальніше.

  Яке має немовля 4 місяці розвиток Фізичних здібностей . Він спирається на долоні і піднімає груди і голову. Брязкальце він тримає міцно в своїй руці, оглядає, цікавиться, обмацує її. Іграшки над ліжечком вже працюють за призначенням (підлягає привертають увагу дитини), тому у мами з'являються зайві хвилини для себе.

  За весь 4 місяць карапуз набере 600 грам і підросте на 2 сантиметри.

  Малюк дуже радіє, коли ви з'являєтеся, і сам намагається заговорити: голосно сміється і лепече. Розмова він підтримує в такому ж ритмі і з такою ж гучністю, як говорите ви. Спілкуйтеся, але не кидайте бесіду з дитиною різко, інакше він заплаче. Краще переведіть його увагу на іграшку, наприклад.

  Зауважте, коли ви збираєтеся взяти сина на руки, він починає допомагати вам, напружуючись, намагаючись дотягтися до вас.

  Дітки 4 місяців відрізняються фізичними здібностями. І якщо вам здається, що ваша дитина повинна робити так, як роблять усі в цьому віці, то ви не праві. У нього свій графік, відповідаючи йому, розвивайте краще його нинішні здатності, а не вчіть того, чого хочеться вам.

  Зараз карапуз навчається перевертатися на животик. Допомагайте йому - підштовхуйте на бочок, злегка похитує його в сторони. Ще він вчиться піднімати ноги і робить це досить добре, так, що може дотягуватися до колін або пальчиків. Мине небагато часу, і в роті дитини виявляться не тільки пальці власних рук, але і ніг.

  Яке ще має немовля 4 місяці розвиток? Ще він може намагатися зробити перші поповзом, щоб дістатися до потрібного предмета самостійно. Стимулюйте його бажання повзати. розкладаючи приманки: іграшки, каструльки, прилади всякі. Якщо малюк наблизиться до жаданого предмету, не варто його відсувати, щоб не відбити його подальше бажання повзати.

  Не намагайтеся сідати малюка, так як його хребет, рівно як і м'язи, ще не готові. Поки можна тренувати ці м'язи наступним чином: давайте дитині свої руки, щоб він за них вхопився, потім піднімайте його з положення лежачи повільно, поки він не досягне сидячого положення. Затримайте його в цьому положенні на трошки, потім повільно опустіть на спину.

  До цього дитина могла розрізняти об'єкти на відстані до півметра. Зараз же цей показник виросте до 3.5 м. Тепер він може легко і плавно стежити за рухомими об'єктами. Слух у нього вже як у дорослого. Він виявляє джерело звуку, реагує на сторонні і власні звуки. Він може розважатися, бурмочучи, вимовляючи голосні або тихі звуки.

  Стілець у чотиримісячного немовляти -2-3 рази на добу. Слідкуйте, щоб був не менший двох разів, інакше загрожує запор. Час неспання зростає. Дотримуйтеся режиму і укладайте спати дитину при появі перших ознак. Можливо, ваш малюк порадує вас тривалим сном протягом 10 годин без пробудження.

  А яке ж має чотиримісячна дитина Розвиток психіки . Він уже добре контактує з оточуючими: посміхається, лепече, проявляє активність. Най-най посмішки отримують мама і тато (і / або ті, хто піклується про малюка).

  Він розуміє, коли до нього звертаються. Він відчуває інтонацію, його мовні навички швидко розвиваються, так як тренується він постійно. Звичайно ж, він наслідує тієї мови, якою розмовляють близькі.

  На своє ім'я він реагує не дуже чуйно, але завмирає, прислухається і повертає голівку.

  Події у немовляти 4 місяців переживаються подвійно бурхливо: якщо йому погано, то сильно погано, а якщо добре, то краще за всіх на світі!

  Ще йому дуже подобається, коли з ним грають. Можна побавитися перед дитиною, смішно з ним розмовляючи, внаслідок чого він заллється сміхом. А можна полоскотати, покидати його вгору. Піднімаючи дитину на висоту, ви можете почути захоплення, але на певній висоті він боятиметься і заплаче.

  Тепер він відчуває не тільки голод або страх. Тепер йому підвладні здивування і цікавість, інтерес і розчарування. Беріть його всюди з собою: на підготовку, прання, прибирання.

  Спасибі, що користуєтеся кнопочками:

  Таблиця фізичного розвитку дітей, представлена ​​вище, містить показники наростання маси і довжини тіла немовляти до дванадцятимісячного віку. Ці показники, звичайно.

  Малюки 1-3 місяців не сплять вже досить довго. Їх найбільше цікавлять батьки і об'єкти, які їх оточують. Вони стають сильнішими.

  Ви можете здивуватися, скільки переваг у читання. Читання вголос - прекрасна спільна діяльність і важлива форма розвитку. Читання вчить дитину.

  Фізичний і психічний розвиток малюка в 4 місяці

  Починаючи з четвертого місяця, додатковий вага буде вже не так помітний, як раніше. При цьому збільшення зростання залишається як і раніше стабільним, по два-три сантиметри на місяць.

  Починаючи з цього періоду, у малюка активно росте волосся і нігті. Тому нігті вже потрібно зістригати. Рухи малюка стають більш стабільними, він починає тягнути руки до іграшок, обмацувати їх, а також перевертатися в різні боки і на живіт.

  Як має розвиватися дитина в 4 місяці. Дитині 4 місяці

  Харчування дитини залишається, як і раніше, грудним, але при цьому прикладання до грудей скорочується, внаслідок чого виробляється більш точний режим годування. Ще одна поширена особливість під час годування - це те, що дитина часто відволікається і відвертається від грудей.

  Чотиримісячна дитина починає дізнаватися близьких і рідних. Він миттєво реагує на обличчя і його можуть зацікавити різні кольорові речі, а також предмети, які можуть рухатися. До цього періоду малюк візуально міг розрізняти об'єкти, які знаходяться на відстані 30-40 сантиметрів. До кінця 4 місяці він буде відмінно фокусуватися на відстані вже трьох метрів.

  До чотирьох місяців малюк чує практично так само добре, як і доросла людина. Він реагує на різні навколишні звуки, музику, може звертати увагу на власні звуки і повторювати їх знову. Потроху настає той період, коли дитина стає більш говірким. Зазвичай монолог починається зі спроб вимовити голосні звуки.

  З цього періоду потреби малюка не обмежуються лише сном і харчуванням, тепер для нього важлива увага і спілкування. Він голосно сміється, лепече і йде на контакт.

  Що повинен уміти дитина в чотиримісячному віці:

  • Перевертатися;
  • Намагатися повзати;
  • Розрізняти колір, обсяг і форму предметів;
  • Впізнавати обличчя;
  • Видавати звуки;
  • Не спати близько 2 годин;
  • Розважати себе різними іграшками.

  При відсутності реакцій малюка на звук, світло і годування потрібно негайно звернутися до лікаря.

  Психічне розвиток

  Психічне розвиток дитини в 4 місяці стає більш насиченим. На 4-му місяці життя дитина може відчувати різні емоції. Крім страху і голоду, у нього з'являються такі емоції, як цікавість, інтерес, здивування, розчарування. У цей період малюк вивчає навколишній світ, тому можна брати його на руки частіше і досліджувати різні предмети. Якщо раніше дитину цікавили тільки потреби фізичного характеру, то в 4 місяці мозок розвивається набагато швидше, а нервова і травна системи покращують свою діяльність. Будь-яка дія малюка має емоційний підтекст.

  Як має розвиватися дитина в 4 місяці. Дитині 4 місяці

  Відтепер прогулянки з малюком можна збільшити. Так, наприклад, в літній період можна гуляти з ним по 2-3 години в день, а взимку близько двох. Ігри залишаються все ті ж, що і раніше, вони повинні бути спрямовані на розвиток моторики і сприйняття. Під час прогулянки дитина буде все ретельніше розглядати навколишні його предмети, тому можна з ним розмовляти і розповідати про те, що він бачить перед собою в даний момент. Також можна повторювати за ним звуки і виробляти нові. Тим самим поповнюючи потроху його звуковий запас.

  Мова батьків малюк вже дізнається по інтонації, також він повторює ті звуки, які йому подобаються. Це можуть бути: писк, кашель, вереск, шипіння. Деякі діти здатні чергувати силу звуку, то вимовляти його голосно, то тихо. В основному «мова» малюка спрямована до дорослих і може служити не тільки грою, а й способом спілкування.

  Догляд

  Рекомендуємо статті по темі:

  Догляд за дитиною мало відрізняється від того, який був у попередні місяці життя. З ранку потрібно обов'язково вимити та підмити малюка. Також важливо стежити за чистотою вух і носа. Купання слід проводити в один і той же час. Також у ванній можна займатися іграми, використовувати різні іграшки, які урізноманітнюють цей процес і принесуть маляті багато радості.

  Як має розвиватися дитина в 4 місяці. Дитині 4 місяці

  Один раз в тиждень уже можна обрізати малюкові нігті, іноді легше це робити, коли він спить.

  Так як у дитини стрімко розвивається координація рухів очей і рук в цей період, рекомендується відвідати офтальмолога, щоб уникнути проблем із зором.

  Живлення

  Основною їжею чотиримісячного немовляти все так же залишається материнське молоко або адаптована суміш для дитячого харчування. Також це той вік, коли дитині можна вводити прикорм. Все залежить від індивідуального рішення батьків, а також консультації з лікарем.

  Якщо ж все-таки батьки зважилися на додаткове харчування, то можна розглянути ті продукти, які можна давати дитині:

 • До основного грудному годуванню можна додати фреші соки (до 50 грамів). При цьому потрібно стежити за тим, щоб у дитини не порушився стілець і не з'явилися алергічні реакції. Якщо все нормально, можна почати давати по 2-3 ложечки фруктового пюре. Далі дитині можна давати? частина яєчного жовтка, звареного круто.
 • Прикорм можна почати з безмолочних злакових каш, на основі гречаної і рисової крупи. Невеликими порціями, не більше однієї страви на добу.
 • Прикорм з овочевого пюре краще почати з цвітної капусти, гарбуза, кабачка або брокколі. Обсяг порції потрібно збільшувати протягом двох тижнів. Почати з 30 грам і дійти до 100. Після адаптації дитини до страви можна давати наступне.
 • Не рекомендується вводити прикорм для дитини раніше, ніж на 4-й місяць. Не варто поспішати, якщо малюк ще не готовий до нової їжі. Годувати дітей потрібно не менше шести разів на день.

  Ігри

  Для того щоб розвивати у дитини вправність, будуть потрібні ті іграшки, які допоможуть тренувати пальці малюка. Зазвичай це гумові іграшки-пищалки, при стисненні яких з'являється звук. При цьому іграшка повинна бути такою, щоб дитина змогла натискати на неї без зусиль.

  Також підійдуть різнокольорові брязкальця з різними видами ручок, це допоможе малюкові розвивати мислення і координацію.

  Можна закріпити невеличке дзеркальце з небиткого матеріалу до стінки ліжечка, для того щоб дитина могла спостерігати за своїми рухами і мімікою.

  При прослуховуванні музики можна поплескувати долонями в такт, змінювати мелодію зі швидкою на повільну і навпаки. Дитина почне звертати увагу на ритм і зміни в ньому.

  Також за допомогою різних іграшок можна позайматися з малюком, розповідаючи йому казки вголос. Діти будуть здивовано дивитися і стежити за всіма діями іграшок, які можуть розмовляти різними голосами. Так дитина навчиться швидше сприймати емоції.

  Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
  Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
  Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
  Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
  Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...