Як годувати новонародженого лежачи на боці. Новонароджена дитина MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Правильне харчування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Як годувати новонародженого лежачи на боці. Новонароджена дитина

Рада 1: Як годувати грудьми лежачи

Ляжте на бік, поклавши голову на подушку. Дитину покладіть на бік поруч з собою, його голова повинна бути на вашому передпліччя руки, на якій ви лежите. Пензлем цієї руки підтримуйте його спину. Другою рукою кладіть груди в ротик дитини так, щоб він захопив не тільки сосок, але і ореол. Тримати груди рукою під час годування Грудьми лежачи немає необхідності.

Ляжте на бік, склавши одну руку під голову або в сторону, а другий підтримуйте або погладжуйте дитини. Голова малюка знаходиться поруч з пахвовій западиною. За спину дитини можна покласти подушку, щоб він не перекинувся на спину і не випустив груди.

Годуєте верхньої Грудьми в положенні лежачи. Для цього ляжте на бік, голову обіпріть рукою, дитини покладіть на подушку або складену ковдру, щоб він зміг дістати до грудей. Така поза може застосовуватися у випадках, коли немає можливості перекинутися на інший бік (наприклад, щоб дитина не опинився скраю ліжка). Правда, рука під головою може втомитися під час тривалого годування.

Ляжте з дитиною «валетом», т. Е. Його ніжки повинні бути у вашій голови. У положенні напівлежачи однією рукою спирайтеся на лікоть руки, а інший, вільної, можете допомагати дитині в годуванні. Дитина лежить на боці і всмоктує молоко з верхньої області грудей, тому поза корисна для мам, у яких є лактостаз саме в тій області.

Прийміть положення лежачи на спині, підклавши подушку під голову. Дитина при цьому лежить на вашому животі животиком вниз. У такій позі коліки малюка турбують набагато менше під час і після годування, т. К. Газоутворення зменшується. Крім того, дитині неможливо захлинутися струменем материнського молока. Тільки не залишайте малюка лежати на животі після годування. Краще почекати 5-10 хвилин, коли він у вертикальному положенні випустить накопичився повітря.

Рада 2: Як годувати дитину лежачи

Запорука успішного грудного вигодовування - правильне положення матері і Дитини під час годування. Існує безліч варіантів поз для грудного вигодовування - лежачи, сидячи або стоячи, з використанням допоміжних засобів або без. Сьогодні мова піде про годування лежачи. Цей спосіб дуже зручний при годуванні Дитину з першого дня життя.

Перший варіант - лежачи на руці. Малюк лежить на руці у мами, мама притримує його, щоб він лежав саме на боці, а не на спині з поверненою головою (так дитині важче ковтати). Мама може підкласти під голову або під плече подушку. Ще один варіант такої пози - не класти Дитину на руку. Малюк просто лежить поруч, а мама притримує його під спину. Це класична поза для годування лежачи.

Другий варіант - лежачи на подушці. Коли класична поза досконало освоєна, можна спробувати годувати Дитину верхньої грудьми. Для цього найзручніше покласти малюка на подушку, обов'язково підтримуючи під спинку.

Третій варіант - валетом. Дуже незвичайна і, на перший погляд, незручна поза. Ноги малюка звернені в бік маминої голови. Така поза допоможе при утворенні застою молока в верхніх частках грудей.

І четвертий варіант - австралійська поза або «телефон». Мама лежить на спині, дитина зверху. Багато хто також вважає цю позу незручною, але в деяких випадках вона незамінна. Наприклад, при занадто сильному потоці молока, коли малюк не може з ним впоратися.

Пози для годування дитини

Механізми грудного вигодовування створені природою і засновані на смоктальний рефлекс новонародженого. Однак для вдосконалення годування і досягнення максимальної зручності обом - мамі і малюкові - необхідно потренуватися. Особливо корисним буде підібрати найбільш комфортні пози для годування.

Як правильно годувати новонародженого груддю?

По-перше, перед годуванням потрібно влаштуватися зручніше, як мамі, так і грудничку. Годування повинне приносити задоволення обом, це той момент, коли ви як ніколи близькі з найдорожчим чоловічком. Коли ви маєте намір нагодувати малюка, ніхто, крім вас, в кімнаті знаходитися не повинен. Створіть затишну атмосферу - вимкніть світло, зашторте вікно, включіть тиху заспокійливу музику.

По-друге, відразу після пологів, а також у міру зростання немовляти міняйте пози при грудному вигодовуванні, підшукуючи найбільш підходящу вам обом.

По-третє, зміна пози при годуванні іноді просто необхідна, наприклад, при застої молока або пошкодженні соска.

Правильні пози для годування

Годування сидячи. Найпоширенішою вважається класична поза для вигодовування «колиска». На маминій руці, розташованої на коліні зігнутих по-турецьки ніг, лежить маля, звернений обличчям до грудей. Тіло дитини розгорнуто до мами, животиком він стосується живота годувальниці. Одна з рук жінки притримує сідниці малюка, а на іншій спочивають голова і тулуб немовляти.

Для ослаблених або недоношених дітей можна використовувати перехресний варіант «колиски», коли надається підтримка для шиї і голови немовляти. Тулуб малюка розташовується на передпліччі мами, а голова - на долоні іншої руки.

Жінкам, які перенесли операцію кесарів розтин, підійде поза годування з-під пахви. При цьому тиск на низ живота не виявляється. Ця ж поза допомагає в тих випадках, коли у мами плоскі соски, або у малюка з'явилася «нелюба» груди, до якої необхідно привчити. У сидячій на ліжку мами малюк розташовується збоку, як би з-під пахви. Шию немовляти підтримує долоню мами. Животиком він повернутий до боці годувальниці, а його ніжки розташовуються за її спиною.

Коли малюк вже щосили сидить сам, його можна годувати, влаштувавши на своїх стегнах.

Годування лежачи. Особливо зручні пози для годування дитини лежачи. Їх можна застосовувати під час спільного сну, що дозволяє обом практично не прокидатися. Мама і дитина розташовуються на боці обличчям один до одного. Мама лежить на подушці, а голова малюка розташовується на ліктьовому згині руки таким чином, щоб його ротик був навпроти соска нижньої грудей.

При лактостазе, коли сталася закупорка в верхніх частках грудей, підійде поза «валет» для годування. На відміну від попередньої пози, ніжки малюка розташовуються уздовж маминої голови, а сам він перебуває на боці.

До позам для годування лежачи відноситься і годування «з-під руки» або захоплення м'яча. Малюк кладеться на подушки, його ноги - за спиною мами, а голова знаходиться на її долоні. Така поза буде оптимальна після кесаревого розтину, при лактостазе бічних сегментів грудей.

Жінкам з розрізом промежини підійде поза годування з-під пахви «з-під руки» в лежачому положенні. Мама лежить на боці, як би нависаючи над малюком, притримуючи його спинку рукою, а долонею контролюючи головку.

Пози для годування двійні засновані на класичній «колиски», з кількома видозмінами. Одне немовля розташовується як зазвичай - на одній руці, а другою - на інший, притулившись до першого дитині. Ніжки двійнят перехрещуються. Дітей можна розташувати на обох руках, але паралельно один до одного. Можна використовувати позу годування з-під пахви.

Комфортно влаштуватися самому або вкласти дитину допоможе спеціальна подушка для годування, пози при цьому використовуються такі, як «колиску», «з-під руки», лежачи на боці.

У будь-якому випадку, серед безлічі розташувань мамі і малюкові необхідно практикуватися, підшукуючи свої зручні пози для годування.

Пози для годування грудьми

Пози для годування грудьми (фото)

І мамі, і малюкові буде комфортно, якщо вона знайде такий стан при годуванні груддю, яке влаштує обох.

Прихід нової людини в наш світ - величезна диво. Воно складається з декількох етапів: зародження життя, розвиток всередині маминого живота, поява, годування грудьми, формування особистості...

Всі ці процеси тісно взаємопов'язані, і кожен етап накладає свій відбиток на все подальше життя дитини, на його взаємини з батьками. Дуже важливо знати, як найбільш гармонійно і повноцінно пройти цей шлях разом.

Сподіваємося, що наші рекомендації допоможуть вам на одному з етапів вашого взаємодії з малюком, наступним відразу за народженням, - етапі годування грудьми. Щоб чудовий час ніжних взаємин з малюком став воістину комфортним для обох, потрібно буде освоїти різні положення під час годування грудьми.

На практиці найчастіше використовуються три положення або базові позиції в безлічі варіантів. Шукайте ту позу годування грудьми, яка буде максимально комфортна для вас і малюка.

Класична поза годування грудьми - «колиска»


Обхопіть малюка тієї рукою, ближче до якої знаходиться його головка

Мама тримає дитину спереду біля грудей, обхопивши його однією рукою, а іншою падає груди. У цій пози можуть бути варіанти.

Одним мамам зручніше охоплювати малюка тієї рукою, ближче до якої його головка, подаючи груди іншою рукою (тобто якщо малюк у лівих грудей, то мама тримає його лівою рукою, а правою підтримує груди, і навпаки). Головка малюка знаходиться на ліктьовому згині маминої руки.

Іншим жінкам більше підходить та ж поза з невеликою зміною. Ви обхвачуєте малюка рукою, протилежної грудей, яку він смокче (тобто малюк смокче ліву груди, при цьому ви тримає його правою рукою, а груди подаєте лівої). Такий варіант називається «перехресна колиска». Він буває особливо актуальний для новонароджених, оскільки мама притримує голівку немовляти долонею.


Перехресна колиска на подушці зручна для самих маленьких

Слідкуйте, щоб малюк правильно захоплював груди: сосок повинен знаходитися вище ротика дитини, практично на рівні його носика. Подаючи груди, соском цільтеся вгору, до неба. Так вдасться домогтися більш широко відкритого ротика і меншою хворобливості під час смоктання.

У будь-якому з варіантів «колиски» зовсім маленьких діток зручно класти на подушку, щоб не втомлювалися руки. Животик малюка повинен бути повернений до мами. Якщо вам хочеться підняти ноги, підставте маленьку лавочку, перевернутий тазик або спеціальну підставку для ніг.

Важливі правила годування грудьми

Постарайтеся якомога раніше навчитися годувати в різних положеннях.

По-перше, це зручно. Зміна положення дає можливість розвантажити одні м'язи, поки працюють інші. Адже мамі з немовлям доводиться витримувати велике фізичне навантаження.

По-друге, годування грудьми в різних позах забезпечують більш якісне спорожнення різних сегментів грудей, що є профілактикою застоїв молока.

Є кілька правил, які треба дотримуватися незалежно від пози годування грудьми.

  • У будь-якому положенні важливо, щоб все тіло дитини знаходилося в одній площині - голова, плечі, живіт і ніжки. Наприклад, в положенні лежачи малюк повинен лежати на боці, а не на спині, з поверненою убік до грудей головою (це ускладнює ковтання, викликає м'язові затиски).
  • Маленьких діток треба охоплювати рукою навскоси, від голови до ніжок, делікатно, але впевнено фіксуючи голівку.
  • Груди подавайте, підтримуючи її, як чашу, чотирма пальцями знизу і великим пальцем зверху.
  • Завжди притягайте малюка до грудей, приймаючи зручне для себе положення, а не витягайте в його сторону груди, сильно нахиляючись.
  • Вкладайте груди в ротик глибше, з ареолой (околососковие гуртком). Якщо вона значних розмірів, то знизу малюк повинен її захоплювати більше, ніж зверху.
  • Губи дитини повинні бути вивернуті назовні, язичок розташовується на нижній яснах, при ссанні не допускайте клацали і чмокаючі звуків. Якщо такі звуки чутні, попросіть лікарів повірити вуздечку язика. Коротку вуздечку потрібно підрізати, щоб малюк міг повноцінно смоктати груди і не травмувати маму.
  • У місцях, де ви найчастіше годуєте дитину, бажано мати кілька подушок різної величини, щоб завжди можна було правильно і зручно розташуватися.

Часом мама стикається спочатку з деякими труднощами. Не опускайте руки, звертайтеся за допомогою до консультантів з грудного вигодовування. Просіть, щоб дитячі сестри навчили вас прикладати малюка в пологовому будинку, набирайтеся досвіду у які довго годують мам.

Боремося з застоями молока

Якщо застій (лактостаз) все ж трапився, потрібно забезпечити найбільш ефективний дренаж молока з тієї частки грудей, де утворився застій. Це досягається таким прикладанням до грудей, в якому нижня щелепа дитини доводиться на частку з застоєм.

Саме там, де працює нижня щелепа малюка, йде найсильніший відтік молока. Наприклад, коли трапляється застій у верхній частині грудей (якщо уявити груди у вигляді годинника, то в районі 12 годин), можна лягти на бік з боку проблемної грудей і прикласти дитину валетом - так, щоб його лапками до голови мами. Якщо знадобиться, під голову або все тіло малюка можна покласти подушечку.

В інших випадках використовуйте основні пози, коригуючи їх так, щоб нижня щелепа (або, якщо не виходить, хоча б верхня) була якомога ближче до місця застою. Підкладаючи більше або менше подушок різного розміру під малюка, тримаючи його більш вертикально або горизонтально, можна змінювати положення ясен щодо грудей.

Годування грудьми на ходу

Не забувайте і про те, що малюка можна прикладати до грудей і стоячи або навіть на ходу, заколисуючи його. Годування на ходу знадобиться, якщо дитина плаче, турбується під грудьми, не може розслабитися. У такій ситуації малюка до 3 місяців варто сповити, подати йому груди і ходити, заколисуючи з кожним кроком то вправо, то вліво.

З дітками постарше замість сповивання використовуйте тонкий плед або товсту простирадло. Оберніть малюка, створивши йому своєрідний «кокон». У більшості випадків це швидко заспокоює дитину. Якщо у вашому арсеналі є слінг. він буде ідеальний для годувань на ходу, допоможе мамі розвантажити руки. Малюкові теж зручно, але тільки коли слінг надітий правильно.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...