Дисфункція головного мозку у дітей. мозок дитини MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Правильне харчування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Дисфункція головного мозку у дітей. мозок дитини

Мінімальна дисфункція головного мозку це:

Мінімальна дисфункція головного мозку

Термін використовується для опису деяких видів анормального поведінки у дітей, коли є підстави підозрювати якусь органічну причину, ще не виявлену сучасною медициною. Зокрема, незначна травма головного мозку пропонувалася в якості пояснення дислексії і дефіцит уваги у гіперактивних дітей (ДВГ).

Психологія. А Я. Словник-довідник / Пер. з англ. К. С. Ткаченко. - М. ФАИР-ПРЕСС. Майк Кордуелл. 2000.

Дивитися що таке Мінімальна дисфункція головного мозку в інших словниках:

Мінімальна мозкова дисфункція (ММД) - (лат. Minimum - найменше) загальний термін, покликаний позначати ряд поведінкових, пізнавальних та емоційних розладів у маленьких дітей, викликаних, імовірно, перенесеним раніше органічним ураженням головного мозку (в... Енциклопедичний словник з психології та педагогіки

МІНІМАЛЬНА МОЗКОВА ДИСФУНКЦІЯ - порушення функції ЦНС внаслідок мікропошкодження кори і підкіркових структур головного мозку. Виникає головним чином в результаті кисневого голодування плода у внутрішньоутробному періоді і в процесі пологів. Найчастіше М. м. Д. Виявляється... Педагогічний словник

Мінімальна мозкова дисфункція - порушення функції ЦНС внаслідок мікропошкодження кори і підкіркових структур головного мозку. Виникає головним чином в результаті кисневого голодування плода у внутрішньоутробному періоді і в процесі пологів (див. Асфіксія новонароджених). ... Дефектологія. Словник-довідник

Гіперактивність - зустрічається в дитячому віці сукупність симптомів, пов'язаних з надмірною психічною та моторною активністю. Важко провести чіткі межі цього синдрому (т. Е. Сукупності симптомів), але зазвичай він діагностується у дітей, що відрізняються... Енциклопедія Кольєра

МКБ-10: Клас F - Список класів Міжнародної класифікації хвороб 10 го перегляду Клас I. Деякі інфекційні та паразитарні хвороби Клас II. Новоутворення Клас III. Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення з залученням імунного... Вікіпедія

МКБ-10: Клас V Розлади психіки та поведінки - Список класів Міжнародної класифікації хвороб 10 го перегляду Клас I. Деякі інфекційні та паразитарні хвороби Клас II. Новоутворення Клас III. Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення з залученням імунного... Вікіпедія

МКБ-10: Код F - Список класів Міжнародної класифікації хвороб 10 го перегляду Клас I. Деякі інфекційні та паразитарні хвороби Клас II. Новоутворення Клас III. Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення з залученням імунного... Вікіпедія

МКБ-10 Клас F - Список класів Міжнародної класифікації хвороб 10 го перегляду Клас I. Деякі інфекційні та паразитарні хвороби Клас II. Новоутворення Клас III. Хвороби крові, кровотворних органів та окремі порушення з залученням імунного... Вікіпедія

Мікрострумова рефлексотерапія - Ця сторінка вимагає суттєвої переробки. Можливо, її необхідно вікіфіціровать, доповнити або переписати. Пояснення причин і обговорення на сторінці Вікіпедія: До поліпшення / 21 березня 2012 року Дата постановки до поліпшення 21 березня 2012 ... Вікіпедія

Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей MINIMUM BRAIN DYSFUNCTIONS AT CHILDREN Текст наукової статті за фахом Медицина і охорона здоров'я

Анотація
наукової статті з медицини та охорони здоров'я, автор наукової роботи - Маслова HB

У статті обґрунтовується точка зору на причини і механізми формування мінімальної дисфункції мозку у дітей, розглядаються різні клінічні форми, методи діагностики, раціональні шляхи профілактики і. схеми реабілітації.

Abstract 2004 year, VAK speciality - 14.00.00, author - Maslova HB

In the article there is a point of view on the causes and gears of formation of a minimum brain dysfunction at children. Substantiated different clinical forms, methods of diagnostic, rational pathes of preventive maintenance and scheme ofreabilitation.

Наукова стаття за фахом Медицина і охорона здоров'я з наукового журналу Бюлетень Східно-Сибірського наукового центру Сибірського відділення Російської академії медичних наук, Маслова HB

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографії.

Маслова HB Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей // Бюлетень ВСНЦ СО РАМН. 2004. №2. URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / minimalnye-disfunktsii-golovnogo-mozga-u-detey (дата звернення: 06.07).

Маслова HB Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей Бюлетень Східно-Сибірського наукового центру Сибірського відділення Російської академії медичних наук 1 (2004). URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / minimalnye-disfunktsii-golovnogo-mozga-u-detey (дата звернення: 06.07).

Маслова HB (2004). Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей. Бюлетень Східно-Сибірського наукового центру Сибірського відділення Російської академії медичних наук URL: http: // cyberleninka. ru / article / n / minimalnye-disfunktsii-golovnogo-mozga-u-detey (дата звернення: 06.07).

Скопіюйте отформатированную бібліографічне посилання через буфер обміну або перейдіть по одній з посилань для імпорту в Менеджер бібліографії.

Маслова HB Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей // Бюлетень ВСНЦ СО РАМН. 2004. №2 С.202-205.

Маслова HB Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей Бюлетень Східно-Сибірського наукового центру Сибірського відділення Російської академії медичних наук 1 (2004).

Маслова HB (2004). Мінімальні дисфункції головного мозку у дітей. Бюлетень Східно-Сибірського наукового центру Сибірського відділення Російської академії медичних наук

Мінімальна мозкова дисфункція

Мінімальна мозкова дисфункція (ММД) - одне з найпоширеніших захворювань, яке полягає в функціональних або структурних порушеннях головного мозку, що виявляються в відразу після народження або пізніше і післяпологовий період. При мінімальної мозкової дисфункції не всі клітини мозку розвиваються правильно, що призводить до проблем з регулюванням центральної нервової системи, в результаті чого порушується сприйняття і поведінку.

Симптоми мінімальної мозкової дисфункції у дітей

Психіатри виділяють кілька ознак, характерних для дітей з ММД. Перелічимо основні з них.

 • Непосидючість.
 • Неуважність.
 • Гіперактивність.
 • Швидка втомлюваність - спостерігається ближче до вечора, може проявлятися в нападах головного болю, помітною млявості або, навпаки, в надмірній активності.
 • Часті головні болі і напади запаморочення.
 • Непереносимість спеки.
 • Погана переносимість їзди в транспорті.
 • Порушення роботи опорно-рухового апарату - порушення рівноваги і координації рухів.
 • Підвищена дратівливість.
 • Підвищена збудливість - проявляється в ігноруванні зауважень різного роду і поганий зосередженості.
 • Рухове занепокоєння - проявляється в постійному непоясненному і недоцільне русі (наприклад, під час уроку можуть встати і почати бігати по класу).
 • Емоційна нестійкість - часта зміна настрою.
 • Погана пам'ять.
 • Дисфункція регулюючої мовної функції.
 • Неконтрольованість своїх дій.
 • Дисфункція пізнавальної діяльності.
 • Розумова відсталість - пояснюється психічним станом дитини, можливе підвищення рівня працездатності в періоди психосоматичного «затишшя».

Особливості лікування та психологічної корекції дитини з ММД

Якщо у дитини порушені функції головного мозку, необхідно розуміти, що він вимагає особливої ​​уваги. Для профілактики зайвої стомлюваності оптимальним є дотримання стабільного режиму дня, який в рівних пропорціях містить прогулянки і відпочинок.

Для лікування надмірної активності увагу слід приділити продуктам харчування, які насичені кальцієм, калієм і магнієм. Це молочні вироби, різноманітні види сухофруктів. Ведіть суворий облік «нормальних» і «ненормальних» днів поведінки малюка. При симптомах перезбудження використовуйте тактильні заходи: погладьте дитини, зробіть йому масаж.

Щоб уникнути проявів нападів збудливості і емоційних поривів, забезпечте дозвілля дитини спокійними і малорухомими іграми, а також максимально виключіть контактування з сторонніми людьми. Пам'ятайте, що ігри і повинні тренувати увагу і терпіння. Заохочуйте дитину навіть за дрібні успіхи в розпочатій справі, щоб підняти його самооцінку і спонукати ще краще займатися.

Обстановка особистої кімнати дитини повинна бути спокійною: пастельна колірна гамма шпалер, мінімалізм в меблевих конструкціях і асортименті іграшок. Для підтримки загального розвитку слід займатися такими видами спорту як плавання і гімнастика, щоб уникнути можливих травм голови. Навіть мінімальні коливання температури здатні зробити дитину з мозковою дисфункцією некерованим. Тому намагайтеся перебувати з малюком весь час в комфортних умовах без задухи і спеки, по можливості не подорожуйте на довгі відстані.

Знайдіть правильне пояснення для себе і свого малюка в необхідності лікування мінімальної мозкової дисфункції . Зацікавте в цьому дитину. Проводьте інструкційні бесіди щодо належної поведінки напередодні спільного відвідування того чи іншого місця, заклади, заходи. З огляду на швидку стомлюваність, навчальні заняття слід проводити в першу половину дня за допомогою частого чергування роботи і відпочинку.

Решта поради найкраще отримати у лікаря, який володіє всією картиною захворювання і знайомий з вашим малюком особисто.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...