Еффералган сироп для дітей інструкція дозування. Сироп для дітей MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Захворювання і лікування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Еффералган сироп для дітей інструкція дозування. Сироп для дітей

Еффералган

Еффералган (Efferalgan)

Склад і форма випуску.
Шипучі таблетки, по 16 або 100 шт. в упаковці. 1 шипуча таблетка містить парацетамолу 500 мг.
Капсули, по 16 або 100 шт. в упаковці. 1 капсула містить парацетамолу 500 мг.
Супозиторії (свічки) ректальні, в упаковці 10 шт. 1 супозиторій ректальний містить парацетамолу 600 мг.
Еффералган з вітаміном С, таблетки розчинні по 10 шт. в упаковці. 1 таблетка еффералган з вітаміном С містить: парацетамолу 330 мг та аскорбінової кислоти 200 мг.
Дитячий еффералган:
Розчин (сироп) для прийому всередину для дітей у флаконах по 90 мл, по 1 шт. в упаковці. 1 мл розчину містить парацетамолу 30 мг.
Пакетики для приготування розчину для дітей для прийому всередину, по 12 шт. в упаковці. 1 пакетик порошку містить парацетамолу 80 або 150 мг.
Супозиторії (свічки) ректальні, в упаковці 10 шт. 1 супозиторій ректальний містить парацетамолу 80, 150 або 300 мг.

Показання.
Болі слабкої та помірної інтенсивності (головний біль, мігрень, біль у спині, артралгія, міалгія, невралгія, зубний біль, меналгія). Гарячковий синдром при застудних захворюваннях.

Спосіб застосування та дозування.
Всередину дорослим еффералган призначають в разовій дозі 500 мг (максимальна разова доза - 1 г). Кратність призначення - до 4 разів на добу. Максимальна добова доза - 4 г. Максимальна тривалість лікування - 5 днів.
Разові дози для дітей віком 6-12 років - 240-480 мг; 6-12 років - 240 мг; 1-6 років - 120-240 мг; від 3-х місяців до 1 року - 24-120 мг. Кратність призначення еффералган - 4 рази на добу; інтервал між прийомами - не менше 4 годин. Максимальна тривалість лікування - 3 дні.
Розчинні таблетки перед прийомом розчиняють в 1/2 склянки води.

Протипоказання.
Виражені порушення функції печінки та / або нирок; захворювання крові; підвищена чутливість до парацетамолу та інших компонентів препарату.

Побічна дія.
Алергічні реакції.

Передозування.
Симптоми: ознаки гострого отруєння: нудота, блювота, біль у шлунку, пітливість, блідість шкіри, через 1-2 доби визначаються симптоми ураження печінки. У важких випадках розвивається печінкова недостатність і коматозний стан. Пошкодження печінки можливі при прийомі протягом доби 10 г і більше (для дорослих).

Запобіжні заходи, особливі вказівки.
Не рекомендується комбінувати еффералган з іншими препаратами, до складу яких входить парацетамол.
Слід дотримуватися обережності при тяжких порушеннях функції печінки або нирок.
На час лікування необхідно виключити прийом алкоголю.
При одночасному прийомі протисудомних засобів, ряду антибіотиків і алкоголю значно підвищується ризик шкідливої дії на печінку.
Застосовувати еффералган з обережністю і під наглядом лікаря при вагітності, годуванні груддю та дітям у віці до 3-х місяців.

Еффералган сироп для дітей інструкція дозування. Сироп для дітей

На жаль, майже всі діти хворіють на різні гостро-респіраторні та інфекційні захворювання, причому не один раз. Але за будь-якої хвороби дитини батьки переживають, особливо якщо у маленького хворого з'являється температура. Звичайно, саме явище - підвищення температури тіла - це нормально. В організмі таким чином виробляється інтерферон, речовину, яка допомагає боротися зі збудником. Але при лихоманці у улюбленого чада у мами все одно виникає стан, близький до паніки. На допомогу прийдуть жарознижуючі засоби, наприклад, Еффералган дитячий.

Показання до застосування еффералган

Еффералган є лікарський препарат, діюча речовина якого є парацетамол. Останній виявляє аналгетичну, жарознижувальну і слабку протизапальну дію. Застосовують Еффералган при дитячій лихоманці різного походження, в тому числі при ГРВІ. ГРЗ, інфекціях. Крім цього, ліки призначається і при больовому синдромі у дітей, наприклад, при прорізуванні зубів. ангіні, головного болю, міалгії.

Спосіб застосування еффералган

Жарознижуючий для дітей випускається в декількох формах. Причому вибір лікарської форми залежить від віку пацієнта. Так, наприклад, жарознижуючі свічки для дітей Еффералган зручно застосовувати для немовлят, які ще не вміють пити з ложечки, і малюків до 3 років. До слова сказати, застосовується така лікарська форма ректально. Дозування свічок Еффералган розраховується за формулою 60 мг речовини на кожен кілограм маси тіла дитини.

Дітям з віку 1 місяць і до 5 місяців (з масою 4-7 кг) призначається по 1 супозиторії 80 мг три-чотири рази на добу. Причому часовий проміжок між прийомами повинен становити не менше 6 годин. Дитячі свічки від температури Еффералган в дозуванні 150 мг застосовуються для пацієнтів у віці з 5 місяців і до трьох років з масою тіла 8-14 кг. Необхідно застосовувати по 1 супозиторії два-чотири рази на добу.

Інша форма жарознижуючий засіб - сироп для дітей Еффералган - призначається з першого місяця життя. До флакону додається мірна ложечка, завдяки чому розрахувати дозування еффералган дитячого нескладно:

Немовляті віку 1-3 місяці призначення дає тільки лікар.
Грудничку у віці 3-5 місяців з масою тіла 6-8кг необхідно 3 мл (90 мг) ліки.
З 5 місяців і до 1 року при масі тіла 8-10 кг показано 4 мл (120 мг).

  • Для дитини 1-2 років 10-12 кг доза становить 5 мл (150 мг);
  • Для пацієнта 2-3 роки з масою 12-14 кг 6 мл (18 мг);
  • Карапузові 3-4 роки з масою тіла 14-16 кг призначають 7 мл (210 мг);
  • Дозування сиропу Еффералган дитячий для дитини 4-6 років з масою 16-20 кг становить 8 мл (240 мг);
  • Для 6-7 років з вагою 20-22 кг - 10 мл (300 мг);
  • З 7-8 років і з вагою 22-24 кг показано 11 мл (330 мг);
  • 8-9 років з вагою 24-26 кг - 12 мл (360 мг);
  • 9-10 років з вагою 26-28 кг - 13 мл (390 мг);
  • 10-11 років з масою тіла 28-30 кг - 14 мл (420 мг);
  • 11-12 років з масою тіла 30-32 - 15 мл (450 мг).

Розраховуючи дозування, слід враховувати в першу чергу масу тіла дитини.

Після прийому препарату рекомендовано багато пити. При наявності підвищеної температури тривалістю більше трьох днів рекомендуємо звернутися до лікаря.

Еффералган - протипоказання і побічні дії

В цілому Еффералган переноситься дітками добре, але в окремих випадках можлива індивідуальна непереносимість компонентів жарознижуючого. Вона виражається в появі кропив'янки, шкірного висипу або свербіння, навіть набряку Квінке. У рідкісних випадках прийом препарату супроводжується такими побічними явищами, як блювота, нудота, болі в животі, тромбоцитопенія, носова кровотеча або кровоточивість ясен.

Протипоказаннями до прийому еффералган служать:

  • Гіперчутливість до компонентів, зокрема до парацетамолу;
  • Вік до 1 місяця;
  • Діарея;
  • Запалення або кровотечі в прямій кишці;
  • Хвороби нирок.

Еффералган: інструкція із застосування

Еффералган відноситься до знеболюючого, жарознижувальну препарату. У ньому міститься Парацетамол, який є найкращим протизапальним нестероїдних лікарським засобом. Препарат пригнічує фермент циклооксигеназу, тому значно знижує кількість простагландинів. Так Еффералган впливає на центр терморегуляції, що знаходиться в гіпоталамусі.

Вплив еффералган

Препарат після прийому всередину діє вже через 20 хвилин, максимальне накопичення парацетамолу спостерігається через півгодини. Потім Еффералган проходить процес метаболізму в печінці, після цього виводиться нирками протягом двох годин. Повністю Еффералган виводиться з організму через добу.

Застосування еффералган

Прийом препарату необхідний:

  • При інтенсивної зубної, головного болю, альгодисменореї, міалгії.
  • При високій температурі, інфекційних захворюваннях.
  • При грипі.

Препарат приймають перорально. Перед використанням таблетка повністю розчиняється в склянці теплої води. Курс терапії та дозування підбирає лікуючий доктор для кожного індивідуально.

Підліткам і дорослим можна приймати препарату до 4 разів на добу по 1 або 2 таблетки. Обов'язково дотримуйтеся чотиригодинного інтервалу. Максимально за 24 години можна прийняти 8 шипучок.

Для дітей до 2 років підбирається індивідуальна дозування. Розрахувати її можна таким способом: на 1 кг ваги дитини йде 10 мг лікарського препарату, приймати можна до 6 разів за 24 години. Необхідно уважно стежити за дозуванням, вона повинна бути не більше 60 мг / кг.

Дітям 2-7 років призначається прийом? таблетки, витримувати шестигодинний інтервал. Максимально дозволяється приймати не більше 2 таблеток на добу.

Дітям 7-10 років призначають? з чотиригодинним перервою. Максимально можна прийняти на добу не більше 3 таблеток.

Дітям 10-15 років дозволяється приймати по 1 таблетки з шестигодинною інтервалом. Максимально за добу можна випити 4 таблетки.

Діти, які мають вагу понад 40 кг, повинні приймати по таблетці з чотиригодинним інтервалом. Максимально за добу дозволяється випити 6 шипучок. Курс терапії не більше трьох днів.

Якщо пацієнт має серйозні ниркові патології, йому буде призначено препарат у разовій дозі, важливо дотримуватися восьмигодинний інтервал.

Побічна дія еффералган

Деякі пацієнти не переносять препарат, у них спостерігається:

  • Нудота.
  • Блювота.
  • Знижується тиск.
  • Паморочиться голова.
  • З'являється шкірна алергічна реакція.
  • Порушується кроветворная функція. Розвивається лейкопенія, анемія, нейтропенія, тромбоцитопенія.

Протипоказання еффералган

Не можна використовувати препарати при індивідуальній непереносимості деяких компонентів. Заборонено прийом еффералган при нирковій та печінковій недостатності. Протипоказаний прийом при непереносимості фруктози, хронічному алкоголізмі.

Заборонено Еффералган в шипучки для дітей, які важать менше 13 кг, також маленьким діткам.

Обережно про застосовувати препарат літнім людям. Також протипоказаний прийом хворим, яким не можна вживати сіль. В одній шипучку міститься велика кількість натрію.

Під час вагітності препарат призначається лікарем. До сих пір не доведено, що Еффералган має мутагенну, тератогенну або ембріотоксичну дію. У лактаційний період приймати препарат необхідно вкрай обережно. Годувати дитину після прийому еффералган потрібно не раніше, ніж через добу.

Як взаємодіє Еффералган з іншими препаратами?

  • Підсилює дію антикоагулянтів.
  • Підсилює негативний вплив на печінку препаратів, які мають гепатотоксична дія.
  • Впливає на показники аналізу крові.
  • Знижує дію парацетамолу барбітурати.

Передозування еффералган

Якщо не враховувати дозування препарату, спостерігається блювота, нудота, порушується травний процес. Еффералган у великих дозах надає нефротоксичний і гепатотоксична дія, згодом може розвинутися енцефалопатія, ацидоз, летальний результат, кома.

У разі передозування необхідно промити шлунок. прийняти ентеросорбенти - Активоване вугілля, ентеросгель. При сильному отруєнні необхідно приймати Метіонін, Ацетилцистеин. Якщо людині стає сильно погано, необхідно терміново госпіталізувати його.

Застосування еффералган в сиропі для дітей

Сироп представляє собою жовто-коричневий розчин, має приємний запах і карамельно-ванільний смак. Еффералган в сиропі дозволяється давати дітям з 3 місяців при ГРВІ, грипі, після вакцини та інших захворюваннях, що супроводжуються високою температурою тіла. Препарат можна використовувати як засіб для зняття болю при прорізуванні зубів у дітей.

Заборонено давати препарат Еффералган дитині з захворюванням крові, при алергічних реакціях на парацетамол. Не можна використовувати препарат до 1 місяця. Особливо обережно необхідно застосовувати сироп Еффералган при проблемах з нирками або печінкою у дитини. Дозування може визначити тільки дитячий педіатр, не займайтеся самолікуванням. Якщо не враховувати дозування, у дитини може бути серйозна алергічна реакція у вигляді кропивниці, дерматиту, набряку Квінке.

Якщо ви використовуєте Еффералган для дитини більше одного тижня, після цього обов'язково необхідно, щоб ваш малюк здав біохімічний аналіз крові для перевірки стану печінки. Звертайте увагу, що Еффералган може спотворювати лабораторні дослідження, в крові підвищується рівень сечової кислоти і глюкози.

Таким чином, намагайтеся брати Еффералган тільки в разі потреби, він негативно впливає на печінку і інші життєво важливі органи. Особливо обережно використовуйте препарат для дітей. Якщо ви помічаєте, що дитині після прийому стає погано, терміново скасовувати препарат. Обов'язково потрібно враховувати дозування, її перевищення призводить до побічних ефектів. Зберігайте препарат у темному, захищеному від дітей місці.

Цікаві статті:

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...