Каже підвищений ШОЕ дитини. У дитини підвищені MAMA-Ua сайт для батьків
Головна » Захворювання і лікування
Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...

Каже підвищений ШОЕ дитини. У дитини підвищені

Високий ШОЕ у дитини: що робити, які причини можуть викликати підвищення ШОЕ

ШОЕ - швидкість осідання еритроцитів - це показник клінічного аналізу крові. Залежить цей показник від декількох факторів, але важливо, що він показує стан крові і сигналізує про порушення функціонування крові, а значить, про можливі порушення в роботі організму.

Для кожної вікової групи дітей встановлений показник нормальної ШОЕ. Сьогодні ми розглянемо варіант, коли у дитини високий ШОЕ, що робити в цьому випадку.

Каже підвищений ШОЕ дитини. У дитини підвищені

Про що говорить високий ШОЕ

Високий показник ШОЕ у дітей свідчить про наявність запального процесу. Це може бути хронічне захворювання, ангіна, туберкульоз. Або алергічне стан.

Високий показник ШОЕ - це всього лише попередження. Причину підвищеного ШОЕ належить з'ясувати лікаря, призначаючи додаткові дослідження.

Причини підвищеного ШОЕ

Підвищений показник ШОЕ зовсім не обов'язково означає хвороба у дитини. Якщо зовнішніх ознак не спостерігається, дитина рухливий, має прекрасний апетит, то, швидше за все, це помилкова тривога.

Ваша дитина могла перенести нещодавно тяжку хворобу або у нього була травма. Високий ШОЕ збережеться в цьому випадку ще деякий час.

Однак причиною підвищеного ШОЕ можуть бути не тільки запальні процеси і важкі хвороби.

У немовлят ШОЕ може підвищитися, якщо мама порушила дієту і з'їла щось жирне або гостре.

Високий показник ШОЕ може бути від нестачі вітамінів, після прийому деяких ліків та під час прорізування зубів.

До речі, в стресовій ситуації ШОЕ також підвищується. Якщо дитина боїться аналізу крові, плаче і виривається, то він явно знаходиться в стресовій ситуації і аналіз крові може показати підвищений ШОЕ.

Високий ШОЕ у дитини повинен викликати тривогу, якщо підкріплений скаргами дитини на біль або на погане самопочуття. Перш за все, потрібно орієнтуватися на самопочуття дитини. Підвищений ШОЕ - це не хвороба.

Норма ШОЕ у дитини

Нормальні межі рівня ШОЕ в крові у дитини залежать від вікової категорії:

Новонароджені - від 2 до 4 мм / год;

Діти першого року життя - від 3 до 10 мм / год;

Діти віком 1-5 років - від 5 до 11 мм / год;

Діти 6-14 років - від 4 до 12 мм / год;

Старше 14 років - для дівчаток - від 2 до 15 мм / год, а для хлопчиків - від 1 до 10 мм / год.

Відео-матеріали по темі статті

Для чого необхідно досліджувати ШОЕ:

Поради доктора Комаровського:

Підвищена ШОЕ у дітей

Загальний клінічний аналіз крові є найлегшим, швидким і інформативним способом перевірки стану організму. Різні його показники можуть багато про що розповісти, Але, тільки оцінивши загальну картину, лікар може зробити висновок, та й то не завжди. Тому ніколи не можна оцінювати показники клінічного аналізу крові окремо. Це особливо стосується ШОЕ.

Швидкість осідання еритроцитів (ШОЕ) показує, наскільки швидко еритроцити склеюються між собою. Про що це може говорити для мами, якщо у дитини підвищена або знижена ШОЕ? Про те, що щось вплинуло на цей процес, змінивши його в ту або іншу сторону. Що ж могло порушити ШОЕ або, як її ще називають, РОЕ (реакція осідання еритроцитів)?

ШОЕ - це неспецифічний показник аналізу крові. Тобто відокремлено від інших він не може свідчити про перебіг якогось конкретного захворювання або бути ознакою кокой-то патології. Але в загальній клінічній картині ШОЕ має дуже велике значення.

У нормі показники ШОЕ у чоловіків, жінок і маленьких дітей відрізняються. Для зручності наведемо дані в таблиці:

Ще не так давно крайней верхньою межею ШОЕ вважали 12, але сьогодні для дівчаток вона може в нормі досягати 15. Вихідні за цю позначку показники дають право говорити про підвищену ШОЕ у дітей.

Насамперед хочемо відзначити, що сама по собі підвищена ШОЕ у дітей ще ні про що не говорить. Тому якщо лікар запевняє вас про протікання запального процесу в організмі дитини, при цьому поняття не маючи, якого саме, і призначає антибіотики. то знайдіть іншого педіатра.

На жаль, дуже багато лікарів вважають підвищену ШОЕ у дітей ознакою запалення. Але найчастіше знайти справжню причину на основі одного-єдиного проведеного аналізу неможливо!

Процес осідання еритроцитів може прискорюватися під впливом певних змін в організмі дитини. Наприклад, при збільшенні рівня рН крові, при зменшенні альбуміну в крові, при зниженні її в'язкості (тобто, коли вона розріджується), останнє призводить до зниження концентрації еритроцитів у крові. Також часто ШОЕ підвищується, коли в крові збільшується кількість фібриногену, а-глобулінів, g-глобулінів і парапротеинов.

А тепер давайте переведемо це на зрозумілу для простої мами мову, щоб ви розуміли, чому і коли може бути підвищена ШОЕ у дитини.

З названих причин остання, зокрема, як раз і говорить про те, що в організмі малюка протікає інфекційно-запальний процес. Це може бути гостра або хронічна інфекція, інтоксикація, травма, аутоімунні та алергічні захворювання і так далі. На патологію вказуватимуть також і інші показники загального аналізу крові. Та й ви, напевно, будете знати, що дитина хвора (по ряду характерних ознак). При лікуванні різних захворювань систематичне проведення аналізу крові допомагає відслідковувати динаміку перебігу запального процесу, на що саме і вказує ШОЕ: її зменшення буде свідчити про тенденцію до одужання і навпаки.

Однак підвищена ШОЕ після нормалізації стану дитини приходить в норму досить повільно. Тому якщо малюк нещодавно перехворів грипом. а ШОЕ все ще висока, то не поспішайте робити передчасні висновки. Вона нормалізується протягом 1-1,5 місяців після одужання. Але якщо ви любите панікувати і нервувати і не в змозі стільки чекати, то можна здати платний аналіз на С-реактивний білок, який відразу покаже, триває запальний процес в організмі дитини або все вже в нормі.

Якщо ж загальний аналіз крові був призначений через підозри на якесь захворювання, то підтвердити або спростувати його наявність теж може швидкість осідання еритроцитів, але виключно в комплексі з іншими показниками аналізу і тривожними дитини симптомами. ШОЕ може підвищуватися при порушенні обміну речовин (цукровий діабет, гіпертеріоза, гіпотеріоз), захворюваннях сполучної тканини (ревматизм, артрити та інші), що супроводжуються розпадом тканин захворюваннях (злоякісні новоутворення, інфаркти міокарда, легень, мозку, кишечника, туберкульоз легенів), гемобластозах, анеміях та інших. При виникненні підозр на захворювання лікар призначить додаткові дослідження (загальний аналіз крові та сечі. Аналіз на ремвопроби, С-реактивний білок, біохімічний аналіз крові, УЗД внутрішніх органів, кал на паразитологію, рентген грудної клітки або інші) і тільки після цього винесе остаточний вердикт.

Але перебіг інфекційно-запального процесу і важкі хвороби - далеко не єдиний і не найпоширеніший фактор, що впливає на підвищення ШОЕ у дітей. Швидкість осідання еритроцитів може підвищуватися в ряді нешкідливих випадків. Цьому можуть посприяти:

 • Порушення дієти, зокрема збільшення жирних страв і продуктів в раціоні (при підвищенні ШОЕ у грудничка це стосується мами);
 • Нестача вітамінів;
 • Гельмінтоз;
 • Прийом дитиною деяких ліків (зокрема, парацетамолу і містять його препаратів);
 • Період прорізування зубів у маленьких дітей.

Окремо хочеться виділити таку причину, як стрес. Якщо дитина дуже боляче реагує на забір крові, сильно і тривало плаче перед проведенням аналізу, то однозначно, можна говорити про стресовій ситуації для нього. І в такий момент ШОЕ також може підвищуватися. Навіть протягом дня рівень ШОЕ в крові може коливатися, підвищуючись в денний час.

Також не потрібно скидати з терезів ймовірну похибка в роботі лаборантів: при порушеннях правил проведення аналізу ШОЕ може виявитися неправдою підвищеної.

Сама по собі підвищена ШОЕ у дітей не повинна викликати тривог у батьків. Вона повинна оцінюватися тільки при наявності конкретного захворювання або ряду скарг з боку хворого. Так що завжди слід орієнтуватися на стан і самопочуття дитини. Якщо він веселий, бадьорий, добре їсть, спокійно спить і ні на що не скаржиться, то вишукувати у нього неіснуючі хвороби не варто. І тим більше не можна лікувати підвищену ШОЕ - це не хвороба!

І на останок. Сучасні лікарі вважають, що визначення ШОЕ - це вчорашній день. Замість цього показника потрібно проводити аналіз на С-реактивний білок, оскільки він не такий чутливий до множинних факторів і відразу може показати, чи існує привід для хвилювання.

Здоров'я вам і вашим діткам!

Спеціально дляmalutka. net - Олена Кичак

Причини підвищення ШОЕ

ШОЕ або швидкість осідання еритроцитів - невід'ємна частина загального клінічного аналізу крові, яка показує, скільки еритроцитів за годину піддасться агломерації і осяде на дно пробірки. Назвати цей аналіз специфічним можна, так як він не свідчить про будь-якому конкретному захворюванні, в той же час, ШОЕ має велике діагностичне значення з огляду на те, що його підвищення здатне розповісти про патологічних процесах в самому початку їх розвитку.

Найбільш швидко еритроцити осідають у жінок, найнижча швидкість - у дітей, що обумовлюється фізіологічними особливостями білкового обміну, структури елементів крові і рядом інших показників.

Фізіологічні межі норми ШОЕ:

 • Діти у віці до 12 років - 0-2 мм / год;
 • Дівчата і жінки - 3-16;
 • Юнаки та чоловіки - 2-11.

Безпосередні причини підвищення ШОЕ

Щоб зрозуміти за яких обставин еритроцити починають склеюватися і осідати швидше, потрібно зрозуміти, які чинники впливають на втрату мембраною еритроцитів біоелектричного потенціалу і підвищують швидкість їх склеювання. В першу чергу слід врахувати, що кров - самостійна тканина, яка містить різноманітні клітини, речовини і рідина, які підтримують постійну взаємодію. Серед причин, здатних вплинути на склеювання червоних кров'яних тілець, виділяють наступні:

 • Збільшення кількості жовчних пігментів і кислот в крові, що буває при ряді захворювань печінки, жовчного міхура та його проток;
 • Ацидоз або зміна pH крові в кислу сторону, яке спостерігається при більшості хвороб запального характеру, а також при серйозних погрішності в раціоні;
 • Зміна в'язкості крові, причиною якого зазвичай виступають кровотечі, діарея і виснажлива блювота, а також деякі види онкологічних захворювань;
 • Зміна співвідношення між білковими фракціями крові, переважання альбумінів, а також імуноглобулінів класу G і E - такі біохімічні показники характерні для розвитку в організмі запальних процесів;
 • Збільшення кількості еритроцитів - типовий симптом дихальної недостатності, який відзначають при патології серця і легенів;
 • Поява в крові незрілих форм еритроцитів, які не здатні виконувати свої функції, внаслідок чого їх агломерація і осідання можна охарактеризувати, як захисний механізм.

Про яку хворобу може говорити підвищення ШОЕ?

Найбільш частою причиною підвищення ШОЕ є розвиток запальних процесів в органах і тканинах, у зв'язку з чим багато хто сприймає цю реакцію, як специфічну. Тим не менш, це не так. Виходячи з безпосередніх, біохімічних причин слід зробити висновок, що швидкість злипання еритроцитів в стопки може говорити про найрізноманітніших захворюваннях. Наприклад, підвищення в крові рівня жовчних пігментів і кислот виявляють не тільки при гепатиті і холециститі, але і при білковому, жировому гепатозах, цирозі і раку печінки.

В цілому, можна виділити наступні групи захворювань, при яких підвищується швидкість осідання червоних кров'яних тілець:

 • Хвороби печінки і жовчовивідних шляхів;
 • Запальні, гнійні і септичні захворювання;
 • Процеси, що супроводжуються руйнуванням тканин і некрозом, наприклад, інфаркти та інсульти, туберкульоз і злоякісні пухлини;
 • Хвороби крові - серповидна анемія, анізоцитоз, гемоглобінопатії;
 • Хвороби обміну речовин і патології ендокринних залоз - тіріотоксікоз, цукровий діабет та інші;
 • Злоякісні переродження кісткового мозку, при яких еритроцити надходять в кров, не будучи готовими до виконання своїх функцій;
 • Гострі стани, що підвищують в'язкість крові - кровотечі, діарея, блювота, непрохідність кишечника;
 • Аутоімунні хвороби - червоний вовчак, ревматизм, склеродермія та інші.

Крім того, підвищення ШОЕ до 20-25 мм / год нерідко спостерігають у жінок під час вагітності та після менструації, що пов'язано, в першу чергу, з витрачанням заліза і, як наслідок, на залізодефіцитну анемію.

Не знаєте як підібрати клініку або лікаря за прийнятними цінами? Єдиний центр записи по телефону +7 (499) 519-32-84. Лікарі. Клініки.

Ротару :В 70 лет выгляжу на 45 благодаря простой методике...
Почему все аптеки молчат? Грибок ногтя боится как огня дешевого...
Алкоголику вместо кодирования подсыпьте незаметно 3-4 капли обычной…
Соломія Вітвіцька: живіт втягнувся за добу, вийшло 22 кг жиру! Їла це ...
Заросли папиллом на шее и в подмышках - признак наличия у вас...